Boğaziçi Bilişim Ödülleri, bilişimle ilgili 20 farklı kategoride sektörden firmaların, teknolojik girişimlerin, oyun ve uygulama geliştiricilerin, içerik üreticilerinin ve bilişim alanında emek veren nice kişi ve kuruluşun ağırlandığı bir ödül törenidir. Amacımız Türkiye’de bilişim alanında değer üreten kişi ve firmaların çalışmalarının halk ve jüri üyeleri görüşleriyle takdir edilmesine katkıda bulunmaktır.

Boğaziçi Bilişim Ödülleri, çeşitli bölüm ve sınıflardan 50’den fazla Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin tamamen gönüllü olarak çalışmaları sonucu düzenlenir. Ödül töreninde kulübün geliri sadece destekçi firmadan gelir ve bu miktar etkinliklerimizin hazırlık süreçleri ve gerçekleşmesinde harcanmak üzere Boğaziçi Üniversitesi Vakfına bağışlanır.

Hazırlık sürecinde her kategoride o sene öne çıkan isimler ile ilgili geniş araştırmalar yapılır, kategorilerine göre birçok açıdan adaylıklarının uygun olup olmadığı incelenir ve adaylar Boğaziçi Bilişim Ödülleri ekibi ve jüri üyeleri tarafından belirlenir.

Adaylarla ilk iletişimimizde adaylıkları hakkında bilgi verilir ve katılım durumları sorulur. Katılmak istemediğini belirten kişi ve firmalar aday gösterilmez.

15 günlük halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda %75 halk ve %25 jüri oy ağırlıkları ile kazananlar belirlenir.

Bilişimle kalın.

back to top